Aeroklub we Włocławku

Włocławek jest jednym z niewielu miast na terenie naszego kraju, które może się poszczycić najstarszym aeroklubem. Właśnie tu mieści się jeden z takich aeroklubów, będących jednocześnie znanym i cenionym organizatorem wielu imprez o charakterze sportowym na terenie Włocławka.

Aeroklub Włocławski powstał w 1959 roku, chociaż historia początków lotnictwa na terenie Włocławka sięga znacznie wcześniejszych lat. Już na lata trzydzieste dwudziestego wieku przypadają pierwsze osiągnięcia włocławskiego lotnictwa, a więc na trzydzieści lat przed założeniem tutejszego aeroklubu.

Lotnictwo we Włocławku zdawało się więc sprawnie oraz dynamicznie rozwijać, dlatego też wkrótce potem wystąpiono o zgodę do głównego Aeroklubu PRL, na utworzenie jego oddziału we Włocławku. W ten właśnie sposób powstał Aeroklub we Włocławku, który cieszy się zainteresowaniem turystów już od wielu lat.

Dzisiaj aeroklub organizuje wiele znanych imprez, głównie o charakterze sportowym, wśród których przeważają różnego rodzaju festyny, pikniki oraz pokazy lotnicze. Wszystkie osoby, które zatem zdecydują się na przybycie do Włocławka, mogą również poznać to wyjątkowe miejsce, bez względu na to, czy pasjonują się lotnictwem, czy też nie. Włocławski Aeroklub, obok najbardziej znamienitych zabytków oraz obok Wzorcowni, to jedno z najważniejszych miejsc, którym szczycą się zresztą wszyscy tutejsi mieszkańcy. Jeśli zatem tylko odwiedzisz to piękne miasto nad Wisłą, koniecznie musisz zobaczyć nie tylko Wzorcownię czy włocławskie kościoły, ale również właśnie Aeroklub we Włocławku.

Od niedawna aeroklub ten zajmuje się również organizowaniem skoków spadochronowych, które również trzeba zaliczyć do najważniejszych atrakcji turystycznych. Dla tych, którzy chcą przeżyć naprawdę ekstremalną przygodę, można polecić skoki w tandemie, wraz z wykwalifikowanym instruktorem.

Włocławek, jak się okazuje, to miejsce naprawdę niezwykłe, które ma do zaoferowania całą moc atrakcji turystycznych. Dynamicznie rozwija się nie tylko kultura we Włocławku, ale również i sport we Włocławku. Nic jednak w tym dziwnego, bowiem to właśnie stąd pochodzi wiele znanych drużyn piłkarskich, wioślarskich oraz koszykarskich.

Udostępnij na:
0
0RelatedPost

Dodaj komentarz