Atrakcje turystyczne okolic Polańczyka

jezioro-solinskiePolańczyk to niewątpliwie jedna z najbardziej obleganych miejscowości turystycznych w Bieszczadach. Kusi turystów ze względu na klimat bieszczadzki, ale szczególnie z uwagi na niedużą odległość od Zalewu Solińskiego. Domki letniskowe w Polańczyku są usytuowane niemalże nad samym jeziorem, dlatego co roku przeżywają prawdziwy najazd turystów. Ale nie tylko sama woda sprawia, że zjeżdża tam tak wielu urlopowiczów. Polańczyk to przede wszystkim miejscowość uzdrowiskowa. Sanatoria w Polańczyku proponują bogatą ofertę zabiegów leczniczych, a leczyć tam można wiele dolegliwości, tak samymi wodami nasyconymi, jak też poprzez liczne nowoczesne zabiegi.

CZYM POLAŃCZYK KUSI TURYSTÓW?

Udając się do Polańczyka zimą czy latem, zawsze możemy liczyć na atrakcje, bowiem znajdują się tam wyciągi narciarskie, tamtejsze ośrodki organizują obozy żeglarskie nad Jeziorem Solińskim, a Sylwester w Polańczyku to sposobność spędzenia wyjątkowej nocy na kuligu i ze śpiewem na ustach przy ognisku. Miejscowość ta ma bardzo wiele zalet, ciekawych miejsc i łączy w sobie nowoczesność z piękną przyrodą Bieszczad. Jeśli już zapragniemy tam wyjechać, to na pewno warto wybrać się na dłuższy pobyt, by zwiedzić także atrakcyjne okolice Polańczyka. Tereny wokół tej wypoczynkowej miejscowości także są warte odwiedzenia i zobaczenia. Ponieważ z Polańczyka do ościennych miejscowości wiodą liczne ścieżki spacerowe i rowerowe, skorzystajmy z tego i zwiedźmy je.

SOLINA – NAJWIĘKSZA ZAPORA W POLSCE

Na początek Solina, miejscowość od której swą nazwę wzięło największe w Polsce jezioro zaporowe. Tym samym najbardziej znanym atutem Soliny jest zapora o długości 664,8 m. Spełnia ona rolę deptaku, obok którego rozlokowane są liczne kramy z pamiątkami oraz mini bary. Ponadto nieopodal Zapory Solińskiej powstały kompleksy wypoczynkowe: hotele i ośrodki wczasowe – idealna baza noclegowa dla wszystkich, którzy chcą mieć widok na zaporę i jezioro.

SZLAKI TURYSTYCZNE SOLINA-POLAŃCZYK-MYSZKOWICE

Szlaki rowerowe i piesze łączą Solinę z Polańczykiem oraz z miejscowością Myczkowce. A tam zaprasza jezioro Myczkowieckie, warte odwiedzenia ze względu na trzy rezerwaty przyrody otaczające je; Koziniec, Przełom Sanu w Zwierzyniu i masyw Berda. Jezioro w Myczkowcach powstało dzięki sztucznej zaporze na Sanie. Stamtąd wiodą do innych ościennych wiosek ścieżki nordic walking oraz szlak zwany ekomuzeum w Krainie Bobrów. Jeszcze w Myczkowcach można podziwiać ekspozycję miniatur karpackich cerkwi.

Udostępnij na:
0
0RelatedPost

Dodaj komentarz