Co warto zobaczyć w Mołdawii?

atrakcje-turystyczne-moldawiiWielu z nas niejednokrotnie słyszało o Mołdawii. Ale gdyby tak spytać większość Polaków o to, gdzie ten kraj się znajduje – niewiele osób podałoby konkrety na ten temat. Mołdawia, czyli nic innego jak Republika Mołdawii lub Mołdowy to państwo znajdujące się na obszarze historycznej krainy Besarabii. Ten europejski w chwili obecnej kraj znajduje się na lewym brzegu Dniestru w krainie Naddniestrze. Graniczy tylko z dwoma państwami. Od wschodu jest to Ukraina, a od zachodu Rumunia.

Mówiąc o składzie Republiki Mołdawii nie można zapomnieć o autonomicznej republice Gagauzji. Na tym terenie języki urzędowe to mołdawski, rosyjski oraz gagauski. Tym ostatnim posługują się przede wszystkim chrześcijanie prawosławni, Gaugazi, którzy stawią około osiemdziesięciu procent tutejszej ludności. Mołdawia zamieszkiwana jest przede wszystkim przez Rosjan oraz Ukraińców. Przede wszystkim osoby tych narodowości znajdziemy przy lewobrzeżnych fragmencie kraju, który nazywany jest Naddniestrzem.

Stolica Mołdawii to Kiszyniów. Ale niezmiernie istotnym miastem, wartym zobaczenia, jest również Tyraspol, który ogłosił swoją secesję z chwilą upadku Związku Radzieckiego. Od momentu wojny domowej Tyraspol jest tak naprawdę niepodległym państwem, czyli Naddniestrzańską Republiką Mołdawską.

W Mołdawii pojawia się coraz więcej turystów. Nic dziwnego. W kraju tym znajdziemy wiele miejsc, które naprawdę warto zobaczyć! Przekonało się o tym mnóstwo osób z całej Europy, ale nie tylko. Przyjeżdżają tutaj bowiem turyści z całego świata! Każdy zwiedzający może liczyć na wiele atrakcji. W Mołdawii nie brakuje bowiem historycznych zabytków, które mają swoje korzenie w chrześcijaństwie oraz w islamie. Każda osoba odwiedzająca Mołdawię nie może zapomnieć o odwiedzeniu tutejszych kościołów oraz muzeów. Miłośnicy bardziej rozrywkowych atrakcji też nie będą narzekać. Mołdawia ma im bowiem do zaoferowania bardzo bogatą bazę gastronomiczną, która jest obfita w ekskluzywne restauracje oraz szereg pysznych potraw regionalnych. W miastach nie brakuje pubów, klubów atrakcyjnych nie tylko dla młodych i żądnych zabawy turystów.

Będąc w Mołdawii na pewno trzeba odwiedzić tamtejsze szlaki turystyczne. Wszystkich zachwyci z całą pewnością malownicza okolica Dniestru oraz Orheiul Vechi. Oczywiście, Mołdawia słynie na całym świecie ze wspaniałych winnic, które produkują wspaniałe wina musujące oraz szampany. Odwiedź Mołdawię, zwiedź wspaniałe miejsca i bądź zaskoczony! Oczywiście, pozytywnie. Mołdawia oferuje bowiem atrakcyjne ceny dla każdego!

Udostępnij na:
0
0RelatedPost

Dodaj komentarz