Czym zachwyca nas Zakopane?

zakopane

Polska została usytuowana w tak szczęśliwy sposób, że na swoim terytorium posiada zarówno dostęp do morza, jak i gór. Jeżeli chodzi o tereny górskie, to mówimy oczywiście o Tatrach. Jako że jest to niezwykle piękna kraina, na przestrzeni kilkudziesięciu lat powstało w niej co najmniej kilka międzynarodowych kurortów turystycznych. Jednym z bardziej znanych jest oczywiście Zakopane. Co ciekawego można powiedzieć o tej miejscowości?

Zakopane nie jest dużym miastem zarówno na standardy polskie, jak i europejskie. Posiada bowiem nieco ponad 26 tysięcy oficjalnie zameldowanych mieszkańców. Jest jednak miejscowością, która znajduje się w bezpośredniej bliskości kilku znanych szczytów górskich. Dzięki temu z każdego punktu Zakopanego rozpościera się widok na przepiękną panoramę oraz nie ma większych problemów z wędrówką górską. Już w kilkanaście minut możemy dojechać autobusem do takich szczytów, jak Gubałówka, czy Giewont. Aby nie zgubić się podczas wędrówki po zboczu, na turystów czekają specjalnie przygotowane szlaki turystyczne Zakopanego. Te są zróżnicowane pod względem długości oraz oznaczone drogowskazami.

Jeżeli ktoś preferuje bardziej aktywny wypoczynek, także nie powinno być z tym większych problemów. Zawsze można zdecydować się na skorzystanie z jednej z tras zjazdowych. Na stoku odnajdą się nie tylko narciarze, ale również snowboardziści. Zdesperowane osoby mogą nawet podjąć próbę zjazdu sankami. Nowoczesne czasy spowodowały, że na narciarski wyjazd do Zakopanego nie musicie nawet brać sprzętu. Ten spokojnie można pożyczyć w wyspecjalizowanych wypożyczalniach. Koszt dziennego użytkowania kształtuje się już od kilkunastu złotych. Co więcej, każda z takich firm posiada sprzęt zróżnicowany pod względem jakości oraz przeznaczenia.

Niezaprzeczalną atrakcją Zakopanego jest także ulica Krupówki. Jest to deptak spacerowy, który ciągnie się ponad kilometr. Na całej tej długości umieszczone są hotele, restauracje oraz stoiska handlowe. Na tych ostatnich nabyć można pamiątki. Turyści najczęściej wybierają kierpce, ciupagi oraz oscypki. Na Krupówkach można także zrobić sobie zdjęcie z białym misiem. Niegdyś był to obowiązkowy punkt wycieczki w góry. Jeżeli ktoś nie ma ochoty iść przez całą długość deptaka, zawsze może wybrać przejażdżkę dorożką. Impreza nie powinna kosztować więcej, niż kilkadziesiąt złotych.

Świetny klimat Zakopanego powoduje, że jest to idealne miejsce nie tylko do wypoczynku urlopowego. Spokojnie nadaje się także do spędzenia nocy sylwestrowej. W okolicy końca roku turyści kuszeni są eleganckimi balami, ofertami hoteli oraz restauracji. Oczywiście należy liczyć się z tym, że sylwester w Zakopanem nie będzie tani. Koszt może się kształtować na poziomie nawet kilkuset złotych od osoby.

Udostępnij na:
0
0RelatedPost

Dodaj komentarz