Danmarks Akvarium w Kopenhadze

akwarium w Kopenhadze

Dania to przepiękny kraj, który coraz częściej znajduje się na mapie turystycznej Polaków. Przede wszystkim, rodacy najczęściej udają się do Kopenhagi, w której nie brakuje wspaniałych zabytków, przytulnych kawiarenek, malowniczych uliczek i centrów rozrywki. Nie ulega wątpliwości, znakiem rozpoznawczym stolicy Danii jest również Danmarks Akvarium, czyli jedno z największych akwariów w Europie, posiadające powierzchnię 9000 metrów kwadratowych i liczące 7000000 l wody, z czego aż 4000000 l wody zawiera zbiornik dla rekinów i płaszczek. Obiekt został otwarty w marcu 2013 roku i znajduje się w Kastrup na przedmieściach Kopenhagi.

Warto wiedzieć, że akwarium przez niektórych nazywane jest Blue Pnaet, czyli Niebieską Planetą i zostało zainaugurowane przez królową Małgorzatę i księcia Henryka wiosną 2013 roku. Poza tym, swym wyglądem imituje wir wodny, a różne wystawy są prezentowane turystom w zakrzywionych ramionach budowli. Ponadto, obiekt podzielony jest na 59 mniejszych akwariów, pokazujących  różnorodność życia w trzech największych jeziorach Afryki: Victorii, Tanganice i Malawi. Największe z akwariów mierzy 8 m wysokości i 16 m szerokości i jest zamieszkiwane przez rekiny młoty. Nie każdy też wie o tym, że wśród akwariów krajobrazowych, wyróżniamy nocne oraz takie, które wytwarzają sztuczną falę.

Na uwagę zasługuje fakt, że w Danmarks Akwarium znajduje się ponad 20000 zwierząt zaliczanych do 450 różnych gatunków. Należy wspomnieć, że wśród okazów zwierząt morskich znajdują się piranie żyjące w rzekach Amazonki w Ameryce Południowej. Równie piękne są gatunki ryby egzotycznych oraz żółwie, krokodyle, Ponadto, można w nim podziwiać wspaniałe rafy koralowe. Ogromną zaletą obiektu jest dobra lokalizacja, ponieważ położony jest blisko morza i lotniska miejskiego, w związku szacuje się, że co roku odwiedzi go ok. 700 tys. turystów. Jeżeli chodzi o koszt wejściówki, to bilet całodzienny dla osoby dorosłej oscyluje w granicach 200 koron duńskich, czyli 200 zł. Ponadto, akwarium otwarte jest codziennie od 10.00 do 16.00.

Reasumując, obecnie Danmarks Akwarium obok Ogrodów Tivoli stanowi jedną z największych atrakcji w Kopenhadze. Przede wszystkim, rewelacyjnie się w nim bawią i dorośli, i dzieci, bowiem nie brakuje w nim wspaniałych atrakcji dla osób w każdym przedziale wiekowym.

Udostępnij na:
0
0Dodaj komentarz