Egzotyczne wakacje w Urugwaju

Urugwaj to wspaniały kraj, który coraz częściej wybierany jest przez turystów pragnących spędzić niezapomniany urlop w niezwykłym miejscu. Przede wszystkim, nie brakuje tam słonecznej pogody, plaż, a także wspaniałych zabytków czy centrów rozrywki, zarówno dla najmłodszych jak i dla dorosłych. Poza tym, ceny w Urugwaju nie są kolosalnie duże, przynajmniej w porównaniu z kosztami zakupów, np. we Francji czy Włoszech. Dlatego warto tam spędzić wakacje, które na pewno będą cudowne.

Oczywiście, kiedy jesteśmy zwolennikami wylegiwania się na słońcu, powinniśmy udać się do stolicy kraju, czyli Montevideo, znanej z piaszczystych plaż. Oczywiście, najbardziej zatłoczone są one latem, a więc jeżeli mamy taką możliwość, o wiele lepiej się udać do Urugwaju w czasie zimy czy jesieni, ponieważ wtedy jest mniej tłoczno, chłodniej i zapewne taniej niż w sezonie wakacyjnym.

Oprócz tego, wielbiciele sportów wodnych, np. pływania czy surfingu mogą wziąć udział w specjalistycznych lekcjach, które są organizowane na plażach. A, co ciekawe zazwyczaj są one darmowe i mogą skorzystać z nich wszyscy chętni. Nie ulega wątpliwości to, że plaże w stolicy są najpiękniejsze, czyste i bezpieczne, a więc możemy zaplanować tam spokojnie wypoczynek razem z maluchami.

Nie zapominamy także o tym, iż w Urugwaju znajduje się mnóstwo zabytków, które po prostu trzeba zobaczyć, jeśli przebywamy na tamtejszych wakacjach. Mowa tu głównie o perełkach architektonicznych mieszczących się w stolicy kraju, z tego względu iż większość wycieczek zagranicznych udaje się do miasta stołecznego, ponieważ w pobliżu niego znajduje się największe lotnisko w kraju. A, więc na Starym Mieście w Montevideo, czyli Ciudad Vieja można zobaczyć , m.in. najstarszy kościół w mieście, czyli Katedrę Najświętszej Maryi Panny, która stanowi wizytówkę Urugwaju. Nie zapominamy również o Teatrze Solis, w którym występują znani aktorzy. Poza tym, odbywają się w nim, np. przedstawienia baletowe czy operowe. Na uwagę zasługuje fakt, że mówiąc o Urugwaju, trudno nie wspomnieć o Torre Antel, czyli najwyższym wieżowcu w kraju. Otóż, mierzy on 158 m wysokości i posiada 35 pięter.

Ponadto, w tym państwie funkcjonują liczne dyskoteki i kluby nocne, w których można poszaleć na parkiecie, nawet do bladego ranka. Niekiedy też odbywają się w nich zabawy sylwestrowe, które cieszą się dużym zainteresowaniem. Godne polecenia są przytulne restauracje, w dużej mierze zlokalizowane na Starym Mieście. Z pewnością, możemy w nich zasmakować tradycyjnych potraw, przyrządzanych wedle ściśle strzeżonych receptur, które przekazywane są z pokolenia na pokolenie. Trzeba zaznaczyć to, iż większość dań jest wykonywana na bazie wołowiny, którą Urugwajczycy wręcz uwielbiają.

Jak widać, warto jechać do Urugwaju, ponieważ to wspaniały kraj, w którym na turystów czeka mnóstwo atrakcji kulturalnych, rekreacyjnych, rozrywkowych czy choćby kulinarnych.

Udostępnij na:
0
0Palcem po mapie

Dodaj komentarz