Gdzie wyjechać na urlop z psem?

Podczas planowania wyjazdu na wakacyjny urlop nie powinniśmy zapominać o naszych czworonogach. Jak się okazuje, w wiele miejsc z powodzeniem możemy zabrać psa ze sobą i wspólnie cieszyć się aktywnością na świeżym powietrzu.

Obecnie wiele ośrodków, pensjonatów, hoteli oraz gospodarstw agroturystycznych oferuje atrakcyjne „zakwaterowanie” również dla naszych pupili. Nie musimy więc rezygnować z zabrania psiaka ze sobą, szczególnie, jeśli na urlop jedziemy własnym samochodem. Co więcej, zabierając psa na urlop zapewnimy mu równie wiele radości, jaka spotka nas samych podczas zasłużonego wypoczynku.

Jak się okazuje, psa możemy zabrać niemalże do każdej miejscowości turystycznej czy uzdrowiskowej. Wystarczy odpowiednio wcześnie sprawdzić bazę noclegową i w razie wątpliwości dopytać o możliwość zakwaterowania razem z czworonogiem. W większości polskich kwater nie będzie to żadnym problemem, zaś opłata za pupila będzie niewielka czy wręcz symboliczna.

Planując urlop wspólnie z czworonożną pociechą, powinniśmy jednakże upewnić się, iż w pobliżu naszego miejsca zakwaterowania znajdziemy profesjonalną lecznicę dla zwierząt, co w przypadku jakichkolwiek problemów zdrowotnych naszego pupila szybko pomoże znaleźć rozwiązanie. Zapewnienie pomocy medycznej psu to przecież podstawa bezpiecznego i udanego wyjazdu na wakacje.

Co ciekawe, zazwyczaj w pobliżu kwater, w których mieszkać podczas urlopu możemy z czworonogiem (szczególnie w większych kurortach turystycznych, zarówno w domkach w górach jak i nad morzem), oferuje dla naszych pupili szereg najróżniejszych atrakcji. Udając się bowiem do muzeum czy celem zwiedzenia lokalnych zabytków, możemy zostawić naszego psiaka pod opieką profesjonalnych treserów lub w gabinecie psiej piękności. W ten sposób zarówno my sami jak i nasz czworonóg odpoczniemy i zrelaksujemy się podczas zasłużonego urlopu.

Przed wyjazdem powinniśmy jednakże dokładnie sprawdzić, czy nasz pupil nie wymaga dodatkowych szczepień. Będzie to szczególnie ważne, jeśli na wspólny urlop wybieramy się z psem za granicę. W niektórych krajach bowiem wymaga się dodatkowych szczepień dla czworonogów. Na wyjazd spakujmy również książeczkę zdrowia naszego pupila, ponieważ nigdy nie wiadomo, czy nie będzie mu w tym czasie potrzebna pomoc weterynaryjna.

Nie zapomnijmy również o zabraniu zapasowej smyczy i obroży oraz, oczywiście kagańca w przypadku większych psów. Powinniśmy również wziąć jedną z ulubionych zabawek naszego podopiecznego, aby w nowym miejscu nie czuł się samotny i zagubiony.

Udostępnij na:
0
0Palcem po mapie

Dodaj komentarz