Greckie wyspy na sprzedaż

kupno-greckiej-wyspyO Grecji w ostatnich miesiącach było głośno, głównie za sprawą pogarszającej się tam sytuacji gospodarczej. Kryzys dotknął całą Europę, jednak niektóre z państw szczególnie przestały sobie z nim radzić. Jednym z nich jest właśnie Grecja. Jak jest naprawdę wiedzą tylko ludzie tam zamieszkujący. Sytuacja rzeczywiście stała się wyjątkowa, ponieważ bezrobocie sięgnęło wysokiego pułapu a dług publiczny zamiast zmniejszać się wzrósł jeszcze bardziej. Jedni uważają, że to wina niesławnego euro, waluty unijnej, inni klęski upatrują zupełnie gdzie indziej.

Mimo wszystko Grecja to wciąż ogromny potencjał. Jedno z piękniejszych miejsc na ziemi, kolebka kulturalna całej Europy, wspaniałe starożytne zabytki Grecji, świetnie do dzisiaj zachowane pomimo upływu czasu oraz wspaniały grecki klimat. To właśnie pogoda Grecji i jej klimat sprawiają, że ściąga tam co roku masa turystów z całej Europy. Przez większą część roku trwa tam lato. Woda przy brzegach kontynentalnej Grecji oraz okalająca rozliczne greckie wyspy jest przejrzysta, czysta, bardzo ciepła i cudownie błękitna. Nie można się długo opierać propozycji wyjazdu właśnie tam. Otworem stoi cała Riwiera Olimpijska z pasem 70 kilometrowym jasnych i bardzo czystych plaż. Jak więc nie uznać, że Grecja to ogromny potencjał?

Co roku inwestują w wakacje miliony turystów, po to tylko, by spokojnie wylegiwać się na ciepłym piasku i zanurzyć ciało we wspaniale ciepłej wodzie. Zatem może warto mieć taki raj na własność. To korzyść podwójna. A jak to zrobić? Kupić sobie jedną z greckich wysp. To nie żart. Takie oferty pojawiają się a towarzyszą im naprawdę atrakcyjne ceny. Pokusa ogromna, bo daje możliwość posiadania fragmentu raju na własność i sposobność inwestycji, która może przynieść wysokie zyski, jeśli dobrze pokierować przedsięwzięciem.

Dla Grecji sprzedaż wysp jest sposobem na poprawę swojej kondycji w dobie kryzysu. Wiele z tych wysp jest bezludnych a na pewno znajdą się zainteresowani kupnem takich nieruchomości, zwłaszcza, że można je uruchomić dla różnych celów. Ważnymi powodami sprzedaży prywatnych greckich wysp, stały się wysokie podatki i rosnące oprocentowania kredytów. Obecnie w ofertach sprzedażowych pojawia się co miesiąc około nawet 20 wysp. To z pewnością przyciąga inwestorów zewnętrznych, jednak muszą oni pamiętać o tym, że grecka biurokracja jest dosyć ciężka do przebrnięcia, aczkolwiek nie jest to zupełnie niemożliwe. Cenę warto negocjować, a dokładnie jej obniżenie ze względu na nowy grecki podatek wprowadzony w ramach oszczędności, jakie musiał poczynić grecki kraj.

Udostępnij na:
0
0RelatedPost

Dodaj komentarz