Idealna kurtka w góry

Odzież na wyjazd w góryZ pewnością wielu z nas chętnie wypoczywa w górach, zarówno latem jak i zimą. Niezależnie jednak od pory roku na każdorazowy wyjazd w góry należy zabrać ze sobą odpowiednią, ciepłą i wodoodporną, wygodną odzież, która zapewni nam najlepszą izolację termiczną podczas szybko zmieniającej się w górskim klimacie pogody.

Kapryśna aura w górach nierzadko może nas niemile zaskoczyć, dlatego też warto być przygotowanym na każdą możliwą ewentualność. Zabierając więc ze sobą ciepły, gruby sweter, nie krępującą ruchów, odporną na działanie wody czy mrozu kurtkę, czapkę, rękawiczki oraz solidne buty nie narazimy się na żadne przykre niespodzianki i z pewnością doskonale spędzimy wolny czas wspólnie z rodziną czy przyjaciółmi, ciesząc się zdrową aktywnością na świeżym powietrzu oraz malowniczymi, górskimi pejzażami.

Pragnąc odpowiednio przygotować się do wyjazdu w góry obowiązkowo należy wybrać dla siebie i całej rodziny wygodne, termoizolacyjne kurtki puchowe, wykonane z solidnych, trwałych i odpornych na działanie czynników atmosferycznych materiałów. W sezonie letnim możemy oczywiście wziąć na wyjazd nieco cieńsze i lżejsze kurtki, jednak powinny być one wyposażone w dodatkową, odsuwaną w razie konieczności podpinkę lub ocieplenie z polaru czy puchu.

Doskonałym rozwiązaniem z pewnością okaże się też zabranie wygodnej, nie krępującej naszych ruchów ciepłej i wodoodpornej kurtki z kapturem, wyposażonym w praktyczne ściągacze, dzięki czemu w razie pojawienia się deszczu ochronimy głowę i twarz przed wilgocią i chłodem. Idealne na górskie wypady okrycia wierzchnie mogą być również wyposażone w wysokie stójki i kołnierze chroniące szyję i kark przed wiatrem i mrozem. Najlepiej, by kołnierz taki można było wygodnie i z łatwością odwinąć lub zasunąć na zamek błyskawiczny.

Planując z kolei zimowy wyjazd na narty należy zabrać ze sobą nieco cieplejszą, profesjonalną odzież wierzchnią. Niektóre modele mogą dopasowywać się dokładnie do kształtu naszego ciała, zapewniając najlepszą swobodę ruchów podczas wytężonej aktywności fizycznej na stoku. W salonach i sklepach turystycznych znajdziemy z pewnością cały szereg wygodnych i ładnych fasonów, zarówno damskich, męskich jak i dziecięcych kurtek na zimę, które skutecznie ochronią nas przed minusową temperaturą, silnymi opadami śniegu czy porywistym, górskim wiatrem. Oprócz doskonale izolującej i wygodnej kurtki w góry zabierzmy ze sobą również szalik, rękawiczki oraz ciepłą czapkę i okulary.

Udostępnij na:
0
0RelatedPost

Dodaj komentarz