Lotnisko w Zielonej Górze

Zielona Góra okazuje się być miejscem niezwykle dobrze przystosowanym komunikacyjnie do potrzeb nowoczesnych turystów. W pobliżu miasta znajdują się bowiem Aż dwa lotniska – jedno, sportowo-rekreacyjne w Przylepie (około 7 kilometrów od miasta) oraz lotnisko towarowo-pasażerskie w Babimoście, w odległości 33 kilometrów od Zielonej Góry.

Ze względu dogodnego położenia Zielonej Góry, w pobliżu granicy z Niemcami, tutejsze tereny okazują się mieć idealne warunki do uprawiania sportów lotniczych. Dlatego też niedaleko zlokalizowane od miasta lotnisko w Przylepie przystosowane jest głównie do celów sportowych. Odbywają się tutaj różnego rodzaju imprezy rekreacyjne i wydarzenia kulturalne. Co więcej, lotnisko to należy do Aeroklubu Ziemi Lubuskiej.

Z kolei port lotniczy w Babimoście obsługuje połączenia krajowe jak i międzynarodowe. Możemy stąd polecieć na przykład do Warszawy, Poznania (około 100 kilometrów), Wrocławia ( 140 kilometrów) oraz do oddalonego o niewiele ponad 150 kilometrów Berlina. Z tego tez powodu znajduje się tutaj lotnicze przejście graniczne. Warto dodać, iż przepustowość zielonogórskiego lotniska wynosi około 150 tys. osób rocznie.

Bardzo ważne ze względów logistycznych lotnisko w Babimoście należy do Przedsiębiorstwa Państwowego Portów Lotniczych i czynne jest przez cały rok. Godziny pracy portu to:
– od poniedziałku do piątku: 6:00-22:00
– w soboty: 6:00-14:00
– w niedziele: 14:00-22:00.

W 1989 roku zostało ono gruntownie zmodernizowane, położono między innymi nową, betonową nawierzchnię o grubości 25 centymetrów. Wymiary płyty lotniska to 2500×60 metrów, dlatego tez może ono obsłużyć wszystkie latające dziś samoloty. Co więcej, lotnisko okazuje się być bardzo bezpiecznym, między innymi ze względu na fakt zamontowania znacznej liczby świateł oraz specjalnego systemu precyzyjnego podejścia do lądowania.

Lotnisko w Zielonej Górze jest nieustannie modernizowane, aby zapewnić podróżnym maksimum komfortu i bezpieczeństwa. Ostatnio wprowadzono tutaj nowy sprzęt do utrzymania lotniska w okresach zimowych oraz przeprowadzono remont pasażerskiego terminalu oraz położono nowe nawierzchnie na drogach wewnętrznych. Na lotnisku znajdują się również nowoczesne urządzenia pomiarowe i meteorologiczne, zmodernizowane oświetlenie nawigacyjne oraz sieć telekomunikacyjna.

Udostępnij na:
0
0RelatedPost

Dodaj komentarz