Największe atrakcje Opola

Opole to przepiękne miasto, które posiada wieloletnią historię. Przede wszystkim, z roku na rok jest coraz częściej odwiedzane przez turystów nie tylko z kraju, ale i z zagranicy, bowiem nie brakuje w nim atrakcji zarówno dla dorosłych jak i dzieci. Ponadto, zaletą tegoż miasta jest dobra baza noclegowa, przyjaźni mieszkańcy i wspaniałe zabytki oraz przytulne kawiarenki.

Z pewnością, na szczególną uwagę zasługuje tu ogród zoologiczny, w którym możemy podziwiać piękne wybiegi razem ze zwierzętami, które funkcjonują wśród zielonych krzewów i barwnych kwiatów, co robi niesamowite wrażenie. Przede wszystkim brak wysokich krat i ograniczeń zastąpionych przez wyspy i strumienie sprawia wrażenie naturalności, jakby zwierzęta żyły na łonie natury a nie w ogrodzie zoologicznym.

Poza tym, ogromną atrakcją turystyczną w mieście jest Opolska Aleja Gwiazd Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej . Warto wspomnieć o tym, iż odciski dłoni gwiazd odbijane są nie na chodniku, ale w murze oporowym, na wysoki wzroku, dlatego przypominają tablice pamiątkowe. Oczywiście, w Opolskiej Alei Gwiazd swoje dłonie uwiecznili już, m.in. Ewa Bem, Edyta Górniak, Grzegorz Turnau, zespół Perfect czy Varius Manx.

Nie zapominamy także o tym, że w mieście funkcjonuje kilka teatrów, w których możemy zobaczyć doskonałych aktorów występujących w znanych sztukach. W pierwszej kolejności należy tu wymienić Teatr Dramatyczny im. Jana Kochanowskiego, Teatr Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki i Teatr Jednego Wiersza. Ponadto, godny wspomnienia jest jeszcze Akademicki Teatr Tańca Uniwersytetu Opolskiego oraz Kabaret Cegła. Natomiast fani wielkiego ekranu mogą się udać do Kina Helios lub Klubu Dobrego Filmu „Studio”. Oprócz tego w mieście działa Filharmonia Opolska im. Józefa Elsnera, którą koniecznie trzeba odwiedzić. Poza tym, Opole jest znane z licznych galerii sztuki, wśród których największym zainteresowaniem cieszą się Galeria Sztuki Współczesnej, Galeria im. Jana Cybisa i Galeria Aneks.

Kolejną atrakcją w mieście są muzea. Przede wszystkim, godne zwiedzenia są Muzeum Śląska Opolskiego, Muzeum Diecezjalne, Muzeum Wsi Opolskiej oraz Muzeum Piosenki Opolskiej. Nie ulega wątpliwości to, że w Opolu nie brakuje cennych zabytków, którymi zachwyca się wielu turystów. Z pewnością, do takich należy Wieża Piastowska, która jest pozostałością po Zamku Piastowskim, rozebranym na początku lat 30. XX wieku. Zlokalizowana jest ona na Wysepce Pasieka, jest najstarszym zabytkiem Opola i zarazem wizytówką miasta. Nie możemy tu pominąć pięknego Ratusza wzniesionego w 1864 roku i czesiowo w 1936 roku. Cennym zabytkiem są również pozostałości murów obronnych z XIV, XVI, i XIX wieku oraz Wieża Zamku Górnego z końca XIV wieku. Równie piękne są obiekty sakralne, w szczególności Bazylika katedralna Podwyższenia Krzyża Św. z XV wieku, Kościół Świętej Trójcy z 1309 roku, Kościół Matki Boskiej Bolesnej i św. Wojciecha z X wieku.

Jak widać, w Opolu nie brakuje atrakcji turystycznych, dlatego warto przyjechać do tego miasta.

Udostępnij na:
0
0RelatedPost

Dodaj komentarz