Plaże dla nudystów w Bułgarii

Plaże nudystów w EuropieNudyzm stał się popularny w Europie już w początkach XX wieku, zaś pierwszy klub naturystyczny o nazwie Kultura Wolnego Ciała powstał w Niemczech. Od tego czasu ruch związany z ekologią i głoszący potrzebę szacunku wobec siebie i innych zyskał wielu zwolenników także w krajach takich jak Czechy, Węgry, Chorwacja czy Bułgaria.
Na plażach południowej Europy nie brak i dziś amatorów wypoczynku topless. W bliskiej odległości od wielu nadmorskich kurortów wydzielone zostają specjalne miejsca, przeznaczone specjalnie dla wypoczywających naturystów, choć nierzadko mogą oni plażować razem  innymi, ubranymi („tekstylnymi”) turystami.

Za kraje przyjazne nudyzmowi uważa się przede wszystkim Hiszpanię, Włochy, Chorwację i Bułgarię. Piaszczyste, szerokie plaże, lazurowe, ciepłe morze i piękna pogoda sprzyjają tutaj wypoczynkowi na świeżym powietrzu. Nie dziwi również fakt, iż szczególnie Panie pragną przywieźć z zagranicznej wycieczki oprócz zdjęć także równomierną, złocista opaleniznę. Aby móc swobodnie wypocząć na łonie natury oraz opalić się topless warto wybrać się na jedną z bezpłatnych plaż dla nudystów.
W Bułgarii amatorzy opalania i wypoczywania nago śmiało mogą wybrać się na popularny wśród zagranicznych turystów Słoneczny Brzeg. W kurorcie, niedaleko starego molo wydzielono plażę dla naturystów, oddzieloną od ciekawskich spojrzeń wydmami, niewielką rzeką i laskiem. W niedalekiej odległości znajduje się również duża baza noclegowa oraz kompleks gastronomiczny. Słoneczny Brzeg to również miejsce, gdzie często urządza się Sylwestra dla nudystów w którym nierzadko uczestniczą zwolennicy nagości z całej Europy.
Zwolennicy ruchu naturystycznego z powodzeniem mogą wypoczywać także na innych bułgarskich plażach, przykładowo w okolicach Anthopola. Tamtejsze plaże nie są tak zatłoczone jak na Słonecznym Brzegu, zaś relaksowi na łonie natury sprzyja malownicza, zaciszna okolica. Miejsce to jest wyraźnie oznakowane, dzięki czemu nie zapuszczają się tu ciekawscy podglądacze. Naturyści w każdym wieku chętnie przyjeżdżają tu więc z dziećmi na wspólny, wakacyjny urlop.

Udostępnij na:
0
0Dodaj komentarz