Rodzinne ferie na Mazurach

ferie na mazurach

Jak spędzić ferie z dziećmi? To pytanie zadaje sobie wiele rodziców i wbrew pozorom wcale nie jest na nie łatwo udzielić odpowiedzi. Przede wszystkim większość rodziców decyduje się na wycieczkę w góry, ale ta forma rozrywki nie zawsze może odpowiadać maluchom, zwłaszcza gdy już kilka razy były, np. w Zakopanem. Dlatego warto się zastanowić nad spędzeniem ferii na Mazurach, które nie są tak znane i często odwiedzane jak Tatry, ale za to są śliczne i na pewno mniej zatłoczone, co jest ich ogromną zaletą.

W pierwszej kolejności trzeba wspomnieć o tym, że zanim wybierzemy w ten region Polski, musimy znacznie wcześniej pomyśleć o zarezerwowaniu noclegu. Oczywiście, komfort zakwaterowania będzie w dużej mierze uzależniony od naszych możliwości finansowych, a także od liczby członków rodziny i ich wieku, ponieważ inne potrzeby mają rodzice podróżujący z niemowlakami, a inne rodzice wyjeżdżający z nastolatkami. Trzeba zaznaczyć, że niektóre ośrodki turystyczne mają w swej ofercie pakiety rodzinne, obejmujące noclegi, wyżywienie, a także liczne zabiegi relaksujące czy upiększające. Bywa, iż w ramach pakietu organizowane są rodzinne wyścigi zaprzęgów, konkursy na ulepienie najładniejszego bałwana czy gry zespołowe, np. hokej na lodzie.

Warto wspomnieć o tym, że jedną z największych atrakcji na Mazurach są kuligi po lesie, które dostarczają turystom wiele rozrywki. Należy dodać, że niektóre przejażdżki wozami odbywają się również nocą przy świetle pochodni i zazwyczaj kończą się ogniskiem, palącym się nawet do rana. Ponadto, na Mazurach możemy oddać się jeździe na nartach, ponieważ nie brakuje tam profesjonalnych tras zjazdowych. Przykładowo możemy tu wymienić stację narciarską Kartasiówka w Rusi pod Olsztynem czy Górę 4 wiatrów w Mragowie. Nie zapominamy o tym, że na Maurach nie brakuje również ciekawych zabytków czy muzeów, które warto zwiedzić, bowiem posiadają interesujące ekspozycje. Godny polecenia jest tu Skansen – Muzeum Budownictwa Ludowego – Park Etnograficzny w Olsztynku. Nie ulega wątpliwości, że na trasie naszej wycieczki musi się znaleźć też rezerwat przyrody Jezioro Krośno. Oprócz tego, podczas ferii na Mazurach możemy spędzić miło czas w teatrze czy kinie oraz wziąć udział w koncertach muzycznych, które często organizowane są w tym regionie Polski.

A, więc Mazury to idealne miejsce na spędzenie ferii zimowych, gdyż nie brakuje tam licznych atrakcji i dla dorosłych, i dla dzieci.

Udostępnij na:
0
0Dodaj komentarz