Rzeszów na wakacyjny weekend

Wypoczynek w stolicy województwa podkarpackiego, w Rzeszowie może stanowić nie lada atrakcję dla całej rodziny. Z tego też powodu niewątpliwie warto tutaj przyjechać by nie tylko skutecznie odpocząć, ale również pozwiedzać.

W Rzeszowie znajduje się wiele ciekawych miejsc, wartych odwiedzenia podczas kilkudniowego urlopu. W mieście funkcjonują bowiem nie tylko muzea czy galerie sztuki, ale również centra zabaw dla dzieci. Wielbiciele aktywnego wypoczynku mogą wybrać się na któryś z tutejszych szlaków turystycznych lub uczestniczyć w cyklicznych imprezach i wydarzeniach kulturalnych.

Nie lada atrakcją dla wszystkich przybywających tłumnie do Rzeszowa turystów, okazuje siew ostatnich latach efektownie zorganizowana podziemna trasa turystyczna, wiodąca na głębokości od pół do 10 metrów pod płytą rynku. Można w niej zobaczyć nie tylko zabytkowe, stare korytarze i piwnice, ale również stałe ekspozycje uzbrojenia czy wyrobów ceramicznych.

Będąc w Rzeszowie wraz z dziećmi można z powodzeniem wybrać Siudo któregoś z ciekawszych muzeów. Ze swojej strony polecamy przede wszystkim Muzeum Dobranocek oraz Muzeum Lalek Teatralnych, którego powstanie miasto zawdzięcza profesjonalnemu Teatrowi Maska, odgrywającego spektakle dla dzieci i dorosłych. Najmłodszym z pewnością spodoba się również tutejszy Figoland, zapewniający moc atrakcji i zabawę w towarzystwie rówieśników i pod opiekunów doświadczonych pracowników.

Na urlopie w Rzeszowie warto również zobaczyć tutejsze zabytki i symbole miasta, takie jak choćby komunistyczny Pomnik Czynu Rewolucyjnego, wspaniały Zamek Lubomirskich, w którym obecnie mieści się sąd okręgowy oraz liczne zabytkowe kamieniczki w okolicach rynku. Wieczorem, po zakończeniu zwiedzania polecamy również wybranie się któregoś z rzeszowskich kin, na przykład do Multikina czy nowoczesnego Heliosa, w którym filmy można obecnie oglądać w jakości 3D. W mieście funkcjonuje także wspaniała filharmonia imienia Artura Malawskiego.

Będąc w Rzeszowie przez kilka dni, możemy również powodzeniem wziąć udział w cyklicznych imprezach i koncertach. Imprezy masowe odbywają się tutaj na hali widowiskowo-sportowej na Podpromiu, gdzie gościł już między innymi Jean-Michel Jarre oraz rockowa grupa Deep Purple. Co więcej, w mieście organizuje się co roku również festiwale teatralne, międzynarodowe imprezy folklorystyczne oraz Festiwal Filmów Optymistycznych.

Udostępnij na:
0
0RelatedPost

Dodaj komentarz