Jazda samochodem w zimie w górach tylko z łańcuchami śniegowymi

lancuchy-w-gorachZima to na ogół bardzo ciężki czas dla kierowców, gdyż na drogach zalegają wówczas grube warstwy śniegu, lodu oraz błota pośniegowego. Takie warunki skutecznie utrudniają podróżowanie, zwłaszcza w regionach podgórskich i górskich. W trosce o bezpieczeństwo kierowców do użytku zostały dopuszczone więc innowacyjne łańcuchy przeciwślizgowe, które mają na celu zwiększenie przyczepności kół i poprawę mobilności pojazdu. Na rynku można obecnie znaleźć szeroki wybór łańcuchów śniegowych: do samochodów ciężarowych, do quadów, a nawet do wózków widłowych.

JAK JEŹDZIĆ SAMOCHODEM PO OBLODZONYCH GÓRSKICH ULICACH?

Szczególnie ważne jest stosowanie łańcuchów zimowych w górach, gdzie bardzo często można zetknąć się ze stromymi podjazdami i zjazdami. Pokonywanie takich odcinków dróg zimową porą jest nie tylko trudne, ale i dość niebezpieczne. Kierowcom grozi wiele pułapek, spośród których można wymienić chociażby zagrażające ruchowi drogowemu poślizgi. Obecnie w wielu krajach został więc wprowadzony obowiązek stosowania łańcuchów śniegowych w regionach górskich. Z takimi tablicami informującymi o konieczności zakładania łańcuchów można zetknąć się chociażby w Austrii, Szwajcarii czy we Włoszech. Łańcuchy śniegowe są jednymi z ważniejszych zimowych akcesoriów, które powinny znaleźć się w wyposażeniu każdego samochodu – nie tylko ciężarowego, ale i osobowego.

BEZPIECZEŃSTWO JAZDY Z ŁAŃCUCHAMI ŚNIEGOWYMI

Do produkcji łańcuchów wykonywane są zazwyczaj stalowe stopy (niklu, chromu oraz manganu), dzięki czemu łańcuchy gwarantują doskonałą przyczepność i na dodatek są odporne na ścieranie i uszkodzenia mechaniczne. Takie zabezpieczenia zakładane na koła doskonale radzą sobie przede wszystkim w warunkach górskich, gdyż to w takich regionach najczęściej można zetknąć się z pokrytymi śniegiem i lodem trasami, które stanowią poważne utrudnienie dla kierowców. Dlatego jeśli planujemy zimowy wyjazd w góry, koniecznie zainwestujmy w wysokiej jakości łańcuchy przeciwślizgowe, które pomogą nam pokonać każdą zaśnieżoną czy oblodzoną drogę.

JAK ZAKŁADAĆ ŁAŃCUCHY NA KOŁA?

Zanim wybierzemy się w podróż, warto też nauczyć się, jak zakładać łańcuchy, zwłaszcza, że na trasie często konieczne jest mocowanie takich elementów w ekstremalnych warunkach. Stosowanie łańcuchów śniegowych w górach ma na celu przede wszystkim poprawę bezpieczeństwa kierowców. Dlatego nie warto rezygnować z zakupu łańcuchów, zwłaszcza, że obecnie na rynku oferowanych nam jest bardzo dużo rodzajów tych akcesoriów w przystępnych cenach. Można zdecydować się na przykład na kupno łańcuchów wyprodukowanych ze stali bądź zainwestować w specjalne nakładki antypoślizgowe, które są tworzone na bazie syntetycznych włókien. Takie elementy również będą nas chronić przed poślizgiem czy wylądowaniem w przydrożnej zaspie.

Udostępnij na:
0
0RelatedPost

Dodaj komentarz