Urlop nad Morzem Czarnym

urlop-w-odessieMorze Czarne i jego najbliższe okolice to dość częsty cel podróżnych z różnych stron Europy czy świata. Wybierają się tam również i nasi polscy turyści, spragnieni przede wszystkim doskonałej pogody i ciekawi różnych atrakcji, jakimi kusi ten zakątek. Jednym z nich jest piękne i tajemnicze zarazem miasto Odessa.
Wakacje w Odessie można z powodzeniem polecić każdemu kto chciałby – po pierwsze spędzić ciekawie czas wolny w oderwaniu od codziennych obowiązków a po drugie szuka miejsca z „pogodą idealną”. Odessa doskonale spełnia obydwa te kryteria.

Nie brakuje w niej miejsc idealnych do zapoznania się z historią tego miasta. Przykładem mogą być tu chociażby słynne Schody Potiomkinowskie i ulica Deribasowska. Ze względu na ich ogromne znaczenie dla rozwoju Odessy, po dziś dzień stanowią one swoisty jej symbol. Podobnie mocno związane z historią tej metropolii – chociaż polecane bardziej amatorom „rozrywek kulturalnych” – są również teatr, filharmonia oraz uniwersytet w Odessie. Budowle te są nie tylko niezwykle reprezentatywne (zaprojektowane przez włoskich i wiedeńskich architektów, znanych z dobrego gustu i bardzo przemyślanych rozwiązań) ale również skrywają w sobie dowód na to, jak wielką potęgą był niemal od zawsze ten największy port Morza Czarnego.

Odessa oferuje również wiele miejsc idealnych do atrakcyjnego spędzenia czasu wolnego. Przykładem mogą być tu chociażby liczne dyskoteki, kluby i restauracje odeskie, w których nie tylko można smacznie ale i niedrogo zjeść, pobawić się i doskonale zrelaksować. Dodajmy jeszcze, że większość tych lokali jest niezmiernie klimatyczna i trudno odmówić sobie przyjemności z ich odwiedzenia. Nasz urlop nad Morzem Czarnym spędzony w Odessie może też upłynąć pod znakiem aktywnego spędzania czasu wolnego. Rekreacji tej służą przede wszystkim katakumby odeskie. Wycieczki w ich rejon zaliczane są do jednej z największych atrakcji turystycznych Odessy.

Dlaczego jeszcze warto spędzić swoje wczasy nad Morzem Czarnym właśnie w Odessie? Cóż, przemawiają za tym między innymi dość przystępne lokalne ceny. Nie należą one – podobnie jak na obszarze niemal całej Ukrainy – do najwyższych i pozwalają cieszyć się tym samym całym dobrodziejstwem odeskim. Oznacza to, że nie musimy sobie odmawiać tam właściwie żadnych przyjemności, gdyż wakacje w Odessie zaliczane są do tych mniej kosztownych. Szczególnie wtedy gdy wybierzemy ofertę Odessa last minute.

Spore atuty tego właśnie obszaru stanowią również klimat i temperatury, czyli długie i upalne lata oraz krótkie i łagodne zimy. Oznacza to w praktyce, iż urlop w Odessie będzie udany praktycznie o każdej porze roku. Warto przy tym podkreślić, że baza noclegowa Odessy daje nam również wiele możliwości. Są to bowiem tanie noclegi, apartamenty, campingi – co sprawia, że każdy bez trudu znajdzie tam coś w sam raz dla siebie.
Zatem… wystarczy już tylko zerknąć na datę swojego urlopu i zarezerwować wyjazd do Odessy. Gwarantujemy zadowolenie…

Udostępnij na:
1
0RelatedPost

One Comment

Dodaj komentarz