Urozmaicony urlop w Słowenii

tanie-wakacje-w-słoweniiJeśli ktoś nie był jeszcze w Słowenii powinien koniecznie tam pojechać. Natomiast jeśli ktoś już był może odwiedzić ten kraj ponownie, bo na pewno nie da się odwiedzić wszystkich ciekawych miejsc podczas jednego urlopu. W ogóle do Słowenii można jeździć o różnych porach roku i na pewno nigdy nie zabraknie atrakcji turystycznych. Ponieważ zbliżają się wakacje warto zastanowić się nad spędzeniem ich właśnie w tym kraju. To, co na pewno przyciąga turystów latem, to Morze Adriatyckie i około 50-kilometrowy odcinek wybrzeża z bardzo zadbanymi i czystymi plażami.

Słoweńskie plaże są naprawdę bardzo dobrze przygotowane. W związku z ich dobrą opinią oraz w sumie niewielką ilością są dość tłumnie oblegane. Jednak nie ma się co dziwić. Jeśli marzymy o tym, żeby naprawdę odpocząć, poopalać się i popływać chcemy, aby było czysto, bezpiecznie i przyjemnie. Najsłynniejsze nadmorskie miejscowości to Koper, Izola, Portoroż, Ankaran i Fiesa. Jeśli chodzi o Koper jest on największy. Znajduje się tam port morski, ale naprawdę warto poświecić też trochę czasu na zwiedzenie tego miasta. Czasami Koper porównuje się do Wenecji, rzeczywiście pojawia się tam nawet symbol pływającego miasta, czyli skrzydlaty lew. Poza tym duże wrażenie robią renesansowa brama Muda, starówka, pałac Almerigogna, pałac Pretorów, ulica Szewców, fontanna de Ponte, Katedra Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny, Baptysterium św. Jana Chrzciciela, a także Kościół św. Eliasza. Natomiast jeśli ktoś lubi zwiedzać na pewno powinien zobaczyć Lublanę.

Stolica Słowenii słynie z ciekawych miejsc i pięknych zabytków. Zamek z XV wieku usytuowany na wzgórzu, starówka z zabytkowymi kamienicami i ratuszem, Katedra Świętego Mikołaja, Kościół Świętej Trójcy, Park Tivoli, Muzeum Narodowe i Galeria Narodowa to zdecydowanie nie wszystkie z nich. Można więc poświecić dalszą część urlopu w Słowenii na dokładniejsze poznanie Lublany, albo odwiedzić jeszcze inne miejscowości, chociażby Maribor, Bledę czy Ptuj. Nie zabraknie tam na pewno różnych obiektów do zwiedzania. Pewnym urozmaiceniem wakacji będzie także spędzenie chwili czasu na uprawianiu turystyki górskiej. Warunki do tego są w Słowenii doskonałe, bo w znacznej części jest to kraj pokryty wzniesieniami i górami. Warte uwagi są niezwykłe jaskinie. Przede wszystkim Postojna, ale także Jaskinie Szkocjańskie, Vilenica i Križna. Oczywiście rzeźba terenu powoduje, że z kolei zimą jest tutaj raj dla narciarzy – długo utrzymujący się śnieg, dobrze przygotowane ośrodki i tras narciarskie. Czyli jak widać Słowenia ma naprawdę bogatą ofertę turystyczną. Najlepiej wybierając się tam wziąć pod uwagę od razu konieczność przemieszczania się pomiędzy różnymi miejscowościami. Z pewnością trzeba też uwzględnić odpowiednią ilość pieniędzy na jedzenie, bo kuchnia słoweńska jest naprawdę dobra i warto popróbować lokalnych potrwa oraz wina.

Udostępnij na:
0
0Palcem po mapie

Dodaj komentarz