Wakacje na Costa Dorada

wczasy-na-costa-doradaSalou to miejscowość znajdująca się w hiszpańskim regionie Katalonia, na wybrzeżu Costa Dorada. To niekwestionowana stolica właśnie tej części wybrzeża. Co roku przyjeżdżają tutaj setki tysięcy turystów. No bo gdzie jak nie do Hiszpanii? To przecież tutaj można spędzić naprawdę wyjątkowe wakacje! Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie – niezależnie czy lubi spędzać aktywnie wolny czas czy woli jednak wylegiwać się na piaszczystej, czyściutkiej plaży (a takich przecież nie brakuje na Costa Dorada). Salou to miejscowość bardzo lubiana szczególnie przez turystów z Wielkiej Brytanii. Wynika to między innymi z bliskości lotniska Reus, które znajduje się tylko 15 minut jazdy od hoteli znajdujących się w kurorcie. Lotnisko to obsługuje regularne czarterowe loty z Londynu. Średni czas wylotu wynosi około dwóch godzin. A to właśnie język angielski jest najczęściej słyszanym w Salou językiem (zaraz oczywiście po hiszpańskim, a właściwie katalońskim).

Będąc w Salou nie można nie odwiedzić jednej z największych atrakcji tego miasta. Jest nim niewątpliwie Port Aventura, znajdujący się obok centrum turystycznego. To największe wesołe miasteczko w Hiszpanii. Można je zauważyć już dużej odległości. Wiele osób przybywa do Salou właśnie po to, by skorzystać z atrakcji Portu Aventura. Ale oczywiście to nie jedyna atrakcja tego wyjątkowego miejsca. Na pewno miejscem wartym odwiedzenia są… piękne i rozłożyste plaże. Można wylegiwać się na nich czerpiąc z uroków wyjątkowego słońca oraz błękitnej wody (która w sezonie letnim jest zawsze przyjemnie ciepła).

Będąc na Costa Dorada warto zwiedzić także Cambrils, który położony jest w bardzo malowniczej części Złotego Wybrzeża. Nazwa została wzięta od złotego koloru piasku, jaki można znaleźć na tamtejszych plażach. Jest to region, który przyciąga w Hiszpanii zdecydowanie najwięcej turystów. Miasto jest bardzo nowoczesne. Nazywane nierzadko międzynarodowym centrum turystycznym. Zachowuje z drugiej strony cały czas urok tradycyjnej hiszpańskiej wioski rybackiej. Trzy największe atrakcje tego miejsca to złote plaże, okazałe restauracje oraz bliskość parku tematycznego Port Aventura, o którym już pisaliśmy. Jak dostać się do Cambrils? Bardzo prosto. W pobliżu znajdują się dwa międzynarodowe lotniska.

Chcesz odpocząć na czystych plażach z drobnym piaskiem? Nieważne czy masz dzieci, czy jedziesz na wakacje z paczką znajomych, czy samemu. W każdym przypadku spędzisz tutaj czas naprawdę wyjątkowo i w niezapomniany sposób. Odpoczniesz i zbierzesz spore pokłady energii do pracy i zabawy!

Udostępnij na:
0
0Palcem po mapie

Dodaj komentarz