Wakacje nad Jeziorem Białym

jezioro-bialeNa terenie naszego kraju możemy znaleźć wiele jezior oraz sztucznych zbiorników wodnych pełniących funkcje rekreacyjno – turystyczne. W poszukiwaniu ciekawych miejsc na rodzinne wakacje warto zwrócić uwagę na tanie pokoje nad Soliną lub na kwatery letniskowe nad Jeziorem Rożnowskim. Polskie jeziora w letnim sezonie turystycznym przyciągają przede wszystkim miłośników sportów wodnych: kajakarstwa, żeglarstwa czy windsurfingu. Nad brzegami wielu jezior zakładane są wypożyczalnie sprzętu wodnego, więc każdy może wynająć kajak, łódkę bądź rowerek wodny.

Z roku na rok coraz większym zainteresowaniem cieszą się także wakacje nad Jeziorem Białym, które położone jest we wschodniej części naszego kraju, około siedmiu kilometrów od miejscowości Włodawa. Jezioro to charakteryzuje się dość dobrą przejrzystością wody, więc często można tu spotkać także miłośników nurkowania.

Nie brakuje tu również wędkarzy, bowiem w wodach jeziora występuje wiele gatunków ryb, takich jak: ukleja, płoć, okoń, węgorz, karp czy sum. Nad Jeziorem Białym usytuowanych jest kilkadziesiąt ośrodków wypoczynkowych oraz ogólnodostępnych pól namiotowych. Wakacje nad Jeziorem Białym można oczywiście spędzać nie tylko na uprawianiu sportów wodnych. Warto też poznać okolicę zbiornika, a zwłaszcza miejscowość o nazwie Okuninka, która jest coraz bardzie znaną miejscowością letniskową w tym regionie Polski. Okuninka rozpościera się na jednym z brzegów jeziora, dlatego można tu znaleźć sporo noclegów. Miejsc noclegowych turyści najczęściej szukają w pensjonatach oraz hotelach, ale ponadto znajduje się tu sporo prywatnych gospodarstw agroturystycznych, w których można wypoczywać naprawdę niedużym kosztem. W Okunince znajduje się także wesołe miasteczko, które z całą pewnością zainteresuje przede wszystkim nieco młodszych uczestników rodzinnego wypoczynku nad Jeziorem Białym. Przy Okunince jest także kilka nieco mniejszych jezior, między innymi jeziora: Lipiniec, Czarne oraz Święte. Jednak to właśnie Jezioro Białe z doskonale zorganizowaną bazą noclegową i wraz z całym turystycznym zapleczem w głównej mierze przyciąga turystów.

Jezioro Białe to jeden z ciekawszych zbiorników wodnych, nad którym można spędzić naprawdę udany wypoczynek. Jeśli chcemy spędzić niezapomniane wczasy nad wodą, mogą nas ponadto zainteresować kempingi do wynajęcia nad Jeziorem Żywieckim lub Czorsztyńskim. Można także postawić na nieco mniej znane jeziora, zwłaszcza jeśli zależy nam na wypoczynku w ciszy oraz spokoju, z dala od hałaśliwych i zanieczyszczonych miast.

Udostępnij na:
0
0RelatedPost

Dodaj komentarz