Wakacje nudysty

plaże nudystów

Naturysta, lub też nudysta, to człowiek wyzwolony, przede wszystkim z ubrania. Może wypoczywać latem na plaży nie martwiąc się o modny strój kąpielowy i opalać swe ciało równomiernie niczego nie zakrywając. Jest to swego rodzaju odwaga i wyzbycie się wszelkich kompleksów dotyczących mankamentów sylwetki. Naturyści nie wstydzą się , co więcej, uważają, że ciało ludzkie jest piękne i nie ma potrzeby jego zakrywania. W taki oto sposób wypoczywają nudyści w gronie swych rodzin wraz z dziećmi, które od najmłodszych lat oswajają się z widokiem nagości. Wedle naturyzmu uważanego za pewnego rodzaju filozofię i sposób na życie to nic zdrożnego. To natura sprawiła, że jesteśmy jacy jesteśmy i nie należy się z tym kryć. Obecnie nudyzm jest szeroko rozpowszechniony, a jego zwolenników spotkamy na każdym kontynencie. W zasadzie nikogo już nie dziwi widok golasów w miejscach publicznych jak plaże, restauracje czy hotele. Wiele się zmienia w tym kierunku, opinia publiczna jest bardziej wyrozumiała, a i rewolucja obyczajowa również zadziałała.

Współcześnie istnieje wiele obiektów wypoczynkowych, gdzie mogą wypoczywać naturyści, w najbardziej znanych kurortach na świcie. Bardzo dobrze rozwinięta jest infrastruktura turystyczna w Chorwacji, gdzie nagi turysta to codzienny widok w sezonie. Poza tym dobrym miejscem na wakacje jest Francja z licznymi ośrodkami wczasowymi o charakterze naturystycznym. Tam nie dość, że istnieją specjalnie wydzielone plaże to jeszcze powstają korty tenisowe i baseny dla nudystów, a także pola golfowe. Cieszą się one bardzo dużą popularnością, gdyż jako jedyne umożliwiają coś więcej niż tylko relaks na plaży.

W Polsce póki co nie mamy jeszcze takich miejsc, owszem mamy specjalnie wydzielone plaże w Chałupach, Międzyzdrojach czy Gdyni, jednak to nie to samo. Polscy nudyści radzą sobie w inny sposób chętnie spotykają się w saunach czy na basenach. To dowód na to, że można i trzeba wypoczywać nago także zimą, jesienią czy wczesną wiosną, kiedy na plaży bez ubrania raczej nie jest zbyt przyjemnie, za to w saunie jak najbardziej. Wśród europejskich krajów chętnie przyjmujących naturystycznych wczasowiczów są także Grecja, gdzie znajdziemy kilkadziesiąt wydzielonych plaż, Hiszpania oraz Kreta. Są to kraje i miejsca przyjazne, a praktykowanie tam naturyzmu rodzinnego jak najbardziej bezpieczne. Zapuszczając się w odleglejsze tereny z pewnością na wakacje warto się udać na egzotyczne wyspy karaibskie. Tam sprzyja nie tylko klimat, ale również piękne i czyste plaże dla nudystów i turkusowe morze.

Udostępnij na:
0
0RelatedPost

Dodaj komentarz