Wycieczka do Nicei z dojazdem własnym

Co warto zobaczyć w Nicei?Nicea to bez wątpienia jeden z najpopularniejszych kurortów turystycznych i uzdrowiskowych na całym Lazurowym Wybrzeżu. Rok rocznie przybywają tutaj turyści niemalże z całego świata, żądni wrażeń i atrakcji oraz spragnieni zawsze pięknej, słonecznej pogody oraz malowniczych i urokliwych, nadmorskich krajobrazów Prowansji.

Do Nicei warto zatem wybrać się o każdej porze roku na rodzinne wakacje z dzieckiem lub romantyczny weekend tylko we dwoje. Urzekające okolice miasta, zabytkowe dzielnice i mnóstwo najpiękniejszych zabytków światowej architektury i malarstwa to z pewnością najważniejsze argumenty przemawiające za przyjazdem w to magiczne, nastrojowe miejsce.

Pragnąc samodzielnie zorganizować niezapomnianą wycieczkę do Nicei warto na początek, przede wszystkim zastanowić się nad formą dojazdu. Z powodzeniem można dojechać do Nicei autostradą lub koleją z Paryża, bądź też wybrać bezpośrednią drogę powietrzną. Port lotniczy w Nicei obsługuje bowiem szereg tanich i szybkich połączeń z Polską, które znacznie skrócą czas podróży na południe Francji.

Decydując się na przelot z Warszawy do Nicei nie będziemy też musieli martwić się o pozostawienie samochodu w bezpiecznym miejscu podczas spacerów i wycieczek po Nicei. W mieście z powodzeniem skorzystać możemy z ogólnodostępnej infrastruktury i komunikacji publicznej. Śmiało można też niewielkim kosztem wynająć w Nicei samochód na kilka dni, szczególnie jeśli planujemy zwiedzanie najbliższych okolic miasta i najpiękniejszych plaż Lazurowego Wybrzeża.

Podczas organizowania wycieczki na Francuską Riwierę warto będzie też sprawić długoterminową prognozę pogody dla Nicei i okolic oraz przygotować mapę z najważniejszymi, wartymi odwiedzenia miejscami tego historycznego miasta. Ze swej strony polecamy zatem przede wszystkim wycieczkę do barokowego Pałacu Lascaris oraz do pobliskich muzeów i galerii sztuki. Ciekawym doświadczeniem z pewnością będzie też odwiedzenie tutejszych ruin rzymskiego amfiteatru oraz łaźni publicznych bądź udanie się na pobliskie wzgórze z pozostałościami dawnych fortyfikacji i katedry z XI wieku.

Pragnąc aktywnie spędzić czas lub skutecznie wypocząć w pięknych i malowniczych okolicach Nicei lub Francuskiej Riwiery z powodzeniem można też wykupić kilkudniową wycieczkę w profesjonalnym i bezpiecznym biurze podróży. Warto jednakże zdawać sobie przy tym sprawę, iż z pewnością nie zastąpi to wrażeń, dostarczonych przez samodzielne zaplanowanie i zorganizowanie takiego zagranicznego wyjazdu z rodziną czy przyjaciółmi.

Udostępnij na:
0
0Palcem po mapie

Dodaj komentarz