Wypoczynek na wsi

agroturystykaPolska wieś oferuje turystom wiele atrakcji takich jak wypoczynek na świeżym powietrzu, pośród gór i lasów, jezior oraz nad morzem. Wielu z nas pragnie oderwać się od monotonnej codzienności, miejskiego zgiełku, odprężyć się i wyjechać na urlop w piękne i ciekawe miejsce.

Jest ich w Polsce bardzo wiele czasami nawet trudno zdecydować, gdzie chcemy pojechać i jak spędzić czas wolny. Dobrym wyjściem jest agroturystyka: proponuje ona wczasowiczom zdrowe wiejskie jedzenie, wypoczynek w gospodarstwach, gdzie często są konie i można uczyć się jazdy konnej.

Na początku musimy wybrać cel podróży, czyli region kraju gdzie chcemy pojechać. Wybór jest ogromny, bo jak Polska długa i szeroka jest wiele pięknych miejscowości kuszących atrakcjami wsi i zabytkami wartymi obejrzenia i sfotografowania.

Morze Bałtyckie jednych ciekawi innych odrzuca. Ci drudzy twierdzą, że woda jest zawsze zimna, pogoda nieudana a noclegi i wyżywienie za drogie jak na polską kieszeń. Mimo wszystko są i tacy, którzy lubią nasze polskie morze i często tam jeżdżą. Owszem nad samym morzem jest drogo, ale w takim razie warto rozejrzeć się za noclegiem gdzieś trochę dalej od morza. Na pewno znajdziemy wiele kwater i domków agroturystycznych, gdzie za niezbyt wygórowaną cenę będzie można zamieszkać na tydzień lub dłużej.

Przenosząc się z jednego krańca Polski na drugi zapraszamy do Małopolski. To kraina gór – Tary i Zakopane od lat przyciągają setki turystów. Poza wysokimi górami wiele ciekawostek przyrodniczych i zabytkowych kryją Beskidy: Żywiecki, Sądecki i Wyspowy. W wielu małych i niepozornych miejscowościach istnieją gospodarstwa agroturystyczne podejmujące gości z tradycyjną polską gościnnością. U podnóża Pienin także jest wiele możliwości spędzenia wolnego czasu. Ponadto domki, w których podejmuje się turystów często znajdują się pośród lasów w okolicy rzek, co dodaje im niepowtarzalnego uroku i piękna. Góralskie wioski zapraszają na wypoczynek wśród nieskazitelnej przyrody i ze smakowitym jadłem.

Udostępnij na:
0
0RelatedPost

Dodaj komentarz